Sakin Batı Glamping | Marmaris

KONSEPT

KONSEPT Glamping Nedir?

Doğayla baş başa kalmayı seven ama çadırda kalmak gibi kamp hayatının bazı zorluklarından çekinen ve konforundan vazgeçmek istemeyenler için ortaya çıkmış bir tatil anlayışıdır Glamping. Doğanın huzur veren ortamından ve sakinliğinden kopmak istemeyen, aynı zamanda da konforunun tatil boyunca devam etmesini isteyenler için en uygun tatil seçeneği glamping anlayışıdır. Son yıllarda popülerleşen ve lüks kamp anlayışı olan glamping, büyük tatil köyleri ve beş yıldızlı otellerden sıkılan tatilciler için harika bir alternatiftir.

İlk olarak otel konseptlerinden bunalan Avrupalı gezginlerin ortaya çıkardıkları 'Glamping', kelime anlamı olarak 'glamorous (büyüleyici) ve camping (kamp yapmak) kelimelerinin birleştirilmesinden oluşmaktadır. Glamping tatil anlayışını kısaca, tarzı ve lüksü doğal ve sade olanla birleştirmek olarak da tanımlayabiliriz.

Bizi Instagram dan takip etmek için lütfen tıklayın

Sakin Batı Glamping'de; doğa severleri tatilin standart konfor ögelerinden vazgeçmek zorunda bırakmadan doğayla buluşturan 2 ayrı seçenek vardır.

Denize 30 m mesafede 5 Adet 2+1 kişilik, 3 adet 4+1 kişilik ağaç ev mevcuttur. Evlerin içerisinde özel duş, wc, klima, TV mevcut olup, her evin kendine ait verandası ve bu verandada dinlenme yerleri vardır. Ayrıca her bungalovun kendine ait birer de bahçesi bulunmaktadır. Tüm glamping misafirleri Sakin Batı'nın kendine ait plajından ücretsiz olarak faydalanabilir.


Toplam 10 adet 2+1 kişilik lüx çadır bulunmaktadır. Çadırlar demir iskelet üzerine yağmur ve güneş ışığını geçirmeyen açık renkli özel kumaşlar giydirilerek üretilmiş özel tasarım çadırlardır. Ahşap kaplı zemin üzerinde ve yerden 40 cm yükseklikteki çadırlar, içerisine böcek v.b. haşerat girmesini engelleyecek şekilde tasarlanmıştır. İçerisinde çift kişilik yatak, eşya dolabı, elektrik, aydınlatma, önlerinde veranda ve verandalarında minderler mevcuttur. Çadırlar için ortak kullanımlı duş ve wc ler mevcuttur. Tüm glamping misafirleri Sakin Batı’nın kendine ait plajından ücretsiz olarak faydalanabilir.


Plaj-Kafe&Bar-Restoran

Sakin ve huzurlu atmosferine uygun müzikler eşliğinde doğa ile iç içe, gün boyu mis gibi denizin-pırıl pırıl güneşin-eşsiz bir manzaranın tadına varıp, mayışık mayışık uzanıp, ruhunuzun ve bedeninizin dinlendiğini hissedeceğiniz bir plaja sahiptir, Sakin Batı. Slow Food anlayışını benimsemiş sağlıklı, makul bütçeli mutfağı ve detox içeceklerinden, nitelikli kahveye her ihtiyacınıza cevap verebilecek kafe&barı ile akşamları özel müzikler ve eşsiz gün batımı eşliğinde denize sıfır noktada yemeğinizi yiyip, sohbet edebileceğiniz restoranında ekonomik ve nitelikli tatilin zevkine varabilirsiniz.

Acoustic Vibes

Gündüz farklı, gece farklı anlayışta süren müzik Sakin Batı Glamping'e can veren bir ruh gibidir. AV konsepti ile haftanın belirli geceleri canlı performans eşliğinde nitelikli eğlence ile yıldızları seyrederek unutulmaz deneyimler yaşayabilirsiniz.

Aktiviteler

Bisiklet ve kano kiralama hizmeti ile çevredeki sayısız ören yerini ve farklı mekanları gezebilir, tatilinize hareket katabilir ve bisiklet turları ile yeni dostluklar ve yeni deneyimler yaşayabilirsiniz.

Önemli bilgi;

Tesisimiz doğal bir ortamdadır ve bebek beşiği ve çocuk aktivitesi gibi 13 yaş altı çocukların beklentilerine uygun olmayabilir. Bu şartlar sizin için uygunsa, bizim için sorun yok.

Evcil dostlarınızı getirebilirsiniz 

Rezervasyonunuz yoksa, size yardımcı olamayabiliriz, lütfen rezervasyon yapınız.

Rezervasyon ve bilgi için lütfen tıklayın ya da info@sakinbati.com adresinden iletişime geçin.RESİMLERİN ÜZERİNE TIKLAYARAK BÜYÜTEBİLİRSİNİZ.

Bilgi ve Fiyatlar için lütfen tıklayın

Sakin Batı Glamping